Krakowska Aleja Gwiazd

| |
  
Pierwszą gwiazdą Alei Gwiazd, która powstała na krakowskich Bulwarach Wiślanych jest Céline Dion, która tablicę pamiątkową odsłoniła 28 czerwca.

Aleja Gwiazd RMF FM na Bulwarze Czerwieńskim różni się od podobnych projektów w Polsce (np. w Międzyzdrojach czy w Gdańsku), bowiem tablice pamiątkowe dedykowane są wyłącznie wybitnym osobistościom muzycznym, a nie jak to jest w przypadku innych alei, ludziom show-biznesu czy gwiazdom filmu. Będzie to muzyczna aleja gwiazd.

Tablice wykonane będą z brązu (lub innego trwałego materiału) i będą zawierały: oznaczenie artysty, któremu są dedykowane (nazwa zespołu/imię i nazwisko lub pseudonim sceniczny), rok zamieszczenia w Alei Gwiazd RMF FM, logotyp Radia RMF FM oraz logotyp Miasta Krakowa.

Wyboru osób, artystów czy zespołów, które uhonorowane zostaną w dalszej przyszłości umieszczeniem dedykowanej tablicy pamiątkowej, dokonywać będzie specjalnie powołana Kapituła, w skład której będzie wchodziło dwóch przedstawicieli RMF i jeden przedstawiciel Miasta Krakowa. Wybór osoby, której dedykowana będzie tablica pamiątkowa wymagać będzie jednogłośnej zgody wszystkich członków Kapituły.

30-06-2008
Nowoczensne projekty domĂłw