Podgórze turystycznym odkryciem Krakowa

| |
  
Ze względu na wysokie ceny na Rynku Głównym i w okolicach Wawelu, coraz większą popularnością wśród turystów cieszy się Podgórze i Nowa Huta. Obie dzielnice mają wiele do zaoferowania turystom i są alternatywą dla drogiego Wawelu czy Wieliczki.
W związku z umacnianiem się złotego w stosunku do innych walut, w restauracjach na Rynku Głównym, turyści nie zostawiają już tak dużych napiwków jak dawniej, a zamówienia posiłków są skromniejsze. Zamiast drogich atrakcji na Trasie Królewskiej, wybierają na przykład trasę Listy Schindlera w Podgórzu, które już wkrótce ma szansę stać się turystycznym hitem Krakowa. Również walory turystyczne Nowej Huty mają coraz więcej zwolenników.

Zarówno władze Podgórza jak i Nowej Huty są zadowolone ze wzrostu popularności wśród turystów i deklarują chęć przystosowania dzielnic do przyjęcia większej liczby gości. Nowa Huta posiada ciekawe trasy turystyczne, Muzeum Nowej Huty oraz przede wszystkim niepowtarzalny klimat minionej epoki, który stał się jej ogromnym atutem. Brak tu jednak jeszcze dobrych hoteli i klubów, które dopełniłyby turystycznej atrakcyjności dzielnicy. Również Podgórze ze swoim wyjątkowym klimatem przyciąga coraz więcej turystów, dla których władze przygotowują mapę Starego Podgórza, a wkrótce odpowiednio oznaczą historyczne miejsca i budynki.
Nowoczensne projekty domĂłw